İzmir Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş

Hakkımızda

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilen İzmir Doğalgaz İhalesini en düşük birim hizmet ve amortisman bedelini veren KOLİN A.Ş.  kazanmıştır. İlgili yasa gereği İzmir Büyükşehir Belediyesi yüzde 10 ortak olup Yönetim Kurulu’nda temsil edilmektedir. İZMİR DOĞALGAZ, İzmir ve Tire şehirlerinden oluşan “Dağıtım Bölgesi” sınırlarında doğalgazın dağıtımı ve mahalli gaz boru hattı şebekesi ile nakli faaliyetlerini yapmaya yetkili tek firmadır.

İzmirgaz İzmir Verdiği Hizmetler

İzmirgaz Abonelik işlemleri, İzmirgaz Fatura Hizmetleri, İzmirgaz Acil Durum Hizmetleri, İzmirgaz Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, İzmirgaz Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Misyonumuz

Doğal gaz hizmetlerini güvenli, sürdürülebilir, yenilikçi, çevreye ve insana değer katan bir anlayışla sunmak.

Vizyonumuz

Enerji sektöründe yetkinliği,  çevreye duyarlılığı ve kurumsal mükemmellik anlayışıyla dünya çapında örnek bir şirket olmak.

Tarihçe

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ), 25 Aralık 1986 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT ve bazı iştiraklerin katılımıyla kuruldu. İstanbul’u kirli havadan kurtarmak amacıyla kurulan İGDAŞ, şehrin yakıt ihtiyacını, çevre ve insan sağlığına en uygun ve en ekonomik enerji kaynağı olan doğalgaz ile karşılamaya başladı.

İgdaş İstanbul Verdiği Hizmetler

İgdaş İstanbul Abonelik işlemleri, İgdaş İstanbul Fatura Hizmetleri, İgdaş İstanbul Acil Durum Hizmetleri, İgdaş İstanbul Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, İgdaş İstanbul Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

2007 yılında kurulan Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 5 milyon nüfusa sahip olan Ankara’da 2 milyonu aşkın aboneye hizmet veren ülkemizin en eski ve ikinci büyük dağıtım şirketidir.

2037 yılına kadar geçerli olan lisansı ile doğalgaz dağıtım bölgesi olan Başkentimizde müşteri odaklı, güvenli ve kaliteli hizmet anlayışıyla ülkemiz toplam nüfusunun yaklaşık %7’sine hizmet vermektedir.

Kuruluşumuz; doğalgaz dağıtım pazarlama sektöründe, köklü ve dinamik bir yapısı ile üstlendiği projelerde, teknolojik değişimleri izleyerek teknolojileri kullanabilen, mühendislik birikimi ve teknolojik uygulamaları ile projelerini planlandığı şekilde, zamanında tamamlayan bir şirkettir.

Şirketimiz, doğal gazın kaliteli, sürekli, ucuz, rekabete dayalı esaslar çerçevesinde çevreye zarar vermeyecek şekilde tüketicilerin kullanımına sunulması amacıyla faaliyetlerini titizlikle sürdürmektedir.

Başkent Doğalgaz Ankara Verdiği Hizmetler

Başkent Doğalgaz Abonelik işlemleri, Başkent Doğalgaz Fatura Hizmetleri, Başkent Doğalgaz Acil Durum Hizmetleri, Başkent Doğalgaz Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Başkent Doğalgaz Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Aksa Van Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Şirketin Faaliyet Konusu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilen Doğal Gaz Dağıtım Lisansı kapsamında, belirlenen lisans alanı içerisinde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuş ve Aksa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aksa Gaz Van Verdiği Hizmetler

Aksagaz Van Abonelik işlemleri, Aksagaz Van Fatura Hizmetleri, Aksagaz Van Acil Durum Hizmetleri, Aksagaz Van Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Aksagaz Van Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Şirketin Faaliyet Konusu

Akmercan Batıkar Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Akmercan Batıkar, AKMERCAN Şirketler Grubuna bağlı Zonguldak, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Kilimli ve Bartın, şehirlerinden oluşan Doğal Gaz Dağıtım lisans bölgesindeki şirketidir.

22-03-2012 tarihinde EPDK tarafından yapılan doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi ile Zonguldak, Çaycuma ,Devrek, Kozlu, Kilimli ve Bartın şehirlerinden oluşan doğalgaz dağıtım ihalesi, Akmercan Batıkar yükümlülüğüne girmiştir. 22-03-2012 tarihi ve DAG/3743-1/267 lisans numarası ile EPDK`dan aldığı kapsamında doğalgaz dağıtım lisansı kapsamında Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlamıştır.

Akmercan Gaz Zonguldak Verdiği Hizmetler

Akmercangaz Zonguldak Abonelik işlemleri, Akmercangaz Zonguldak Fatura Hizmetleri, Akmercangaz Zonguldak Acil Durum Hizmetleri, Akmercangaz Zonguldak Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Akmercangaz Zonguldak Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Sürmeli Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Şirketin Faaliyet Konusu

Sürmeli Gaz Doğal Gaz Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş. 29.08.2005 yılında kurulmuş olup kayıtlı sermayesi 7.000.000.TL’dir. SürmeliGaz, Çorum Elektrik ve Doğal Gaz Ticaret A.Ş bünyesinde 30.06.2005 tarihinde Yozgat, Yerköy, Boğazlıyan, Sorgun, Saray, Çiçekdağı ve Köseli dağıtım bölgesi lisans ihalesine girmiş olup ihaleyi 0,176 (cent/kWh) BHAB teklifi ile kazanmıştır. SürmeliGaz A.Ş.’ye 25/01/2006 tarih ve 640-13 sayılı EPDK kararı ile doğal gaz dağıtım lisansı verilmiştir. Dağıtım bölgesinde toplam 5 Adet RMS/A, 60 km. Çelik hat ve 850 km. PE hat imal eden SürmeliGaz’ın aktif abone sayısı 95.000 BBS’tir. 5 adet müşteri hizmetleri merkezinde, 59 personel ve 10 aracı ile değerli müşterilerine doğal gaz dağıtım hizmeti sunmakta olan SürmeliGaz, 13.yaşını kutlamaktadır. Bu dağıtım bölgelerine ilave olarak Çekerek ilçesinde doğal gaz çalışmaları devam etmektedir.

Sürmeligaz Yozgat Verdiği Hizmetler

Sürmeligaz Yozgat Abonelik işlemleri, Sürmeligaz Yozgat Fatura Hizmetleri, Sürmeligaz Yozgat Acil Durum Hizmetleri, Sürmeligaz Yozgat Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Sürmeligaz Yozgat Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Arsan Marmara Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Şirketin Faaliyet Konusu

ARMAGAZ Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 01.07.2004 tarihli EPDK’nın Yalova, Orhangazi, Karamürsel Dağıtım Lisansı ihalesini kazanmış ve istenen ön koşulları sağlayarak, 09.11.2004 tarihinde 30 yıl süreli Yalova dağıtım lisansını almıştır.Dağıtım Lisansı kapsamında Yalova, Orhangazi, Karamürsel, Çiftlikköy, Altınova, Taşköprü, Kaytazdere, Subaşı ve Tavşanlı bölgeleri bulunmaktadır.

Armagaz Yalova Verdiği Hizmetler

Armagaz Yalova Abonelik işlemleri, Armagaz Yalova Fatura Hizmetleri, Armagaz Yalova Acil Durum Hizmetleri, Armagaz Yalova Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Armagaz Yalova Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Udaş Uşak Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Hakkımızda

Uşak Doğal Gaz Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. ; Uşak şehrimizin doğal gaz dağıtım projesi için Uşak ‘lı 10 sanayici, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile Uşak Belediyesi ‘nin ortaklığıyla kurulmuştur. Şirketimiz 4646 sayılı Doğal gaz Piyasası Kanunu çerçevesinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 2 Aralık 2004 ‘de gerçekleştirilen ihaleyi 11 firma arasından en uygun teklif olan 0,055 cent/kW (0,585 cent/m3 – 0,79 Ykr/m3) değeri ile kazanarak, 14 Nisan 2005 tarihinden itibaren 30 yıl süreyle Uşak doğal gaz dağıtım lisansını almıştır.

Udaş Uşak Verdiği Hizmetler

Udaş Uşak Abonelik işlemleri, Udaş Uşak Fatura Hizmetleri, Udaş Uşak Acil Durum Hizmetleri, Udaş Uşak Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Udaş Uşak Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Akmercan Tunceli Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Şirket Profili

Tunceligaz, AKMERCAN Şirketler Grubuna bağlı Tunceli Doğal Gaz Dağıtım lisans bölgesindeki şirketidir.

28.12.2016 tarihinde EPDK tarafından yapılan doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi ile Tunceli Merkez  şehirlerinden oluşan     doğalgaz dağıtım ihalesi Akmercan Tunceli yükümlülüğüne girmiştir. 11-05-2017tarihi ve DAG/7065-6/417  lisans numarası ile EPDK`dan aldığı kapsamında doğalgaz dağıtım lisansı kapsamında Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlamıştır.Doğalgaz dağıtım bölgesinde 16.04.2018 tarihi itibariyle 10.787 Metre çelik, 20.564 Metre Polietilen olmak üzere toplam 31.351  Metre doğalgaz alt yapı yatırımını tamamlanmıştır.

Akmercan Gaz Tunceli Verdiği Hizmetler

Akmercangaz Tunceli Abonelik işlemleri, Akmercangaz Tunceli Fatura Hizmetleri, Akmercangaz Tunceli Acil Durum Hizmetleri, Akmercangaz Tunceli Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Akmercangaz Tunceli Doğal Gaz Proje Hizmetleri

Aksa Trabzon Rize Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Şirketin Faaliyet Konusu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilen Doğal Gaz Dağıtım Lisansı kapsamında, belirlenen lisans alanı içerisinde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuş ve Aksa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aksa Gaz Trabzon Verdiği Hizmetler

Aksagaz Trabzon Abonelik işlemleri, Aksagaz Trabzon Fatura Hizmetleri, Aksagaz Trabzon Acil Durum Hizmetleri, Aksagaz Trabzon Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Aksagaz Trabzon Doğal Gaz Proje Hizmetleri

error: Kapalı