Kayserigaz Kayseri Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Hakkımızda

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) şehir dağıtım ihalelerinin ilki olan Kayseri şehrinin doğalgaz dağıtım ihalesini, 19.06.2003’te gerçekleşmiştir. HSV Kayseri Doğalgaz Dağıtım Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan ( EPDK ) 30 yıl geçerli dağıtım lisansını 02.10.2003 tarihinde almıştır.

Petrol, doğalgaz, elektrik ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteren Çalık Grubu, enerji sektöründeki büyüme stratejisi doğrultusunda, Kayseri’nin doğalgaz dağıtım ve işletimini yapan HSV Kayseri Doğalgaz Dağıtım Şirketini 16.04.2007 tarihinde devralmıştır. Şirketin adı KAYSERİGAZ KAYSERİ DOĞALGAZ DAĞITIM PAZARLAMA VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak değiştirilmiştir.

Kayseri, 4646 Sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu sonrası özelleştirmesi yapılan ilk doğalgaz dağıtım firma ihalesi olma özelliği ile Kayseri’de başlayan doğalgaz faaliyetleri Nisan 2007 de ihaleyi alan firmanın hisselerinin tamamının devranılması ile Çalık Holding bünyesine geçmiştir. Kayserigaz’da gerçekleştirilen başarılı çalışmalar Kayserigaz’ı Türkiye’nin en iyi yönetilen özel sektör gaz dağıtım şirketlerinden birine dönüştürmüştür.

2019 yılında Kayserigaz’ın çoğunluk hisseleri SOCAR Turkey Enerji A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Hisse yapısı %80 SOCAR Turkey Enerji A.Ş.  %10 Çalık Enerji ve %10 da Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleşmiştir.

Kayserigaz Kayseri Verdiği Hizmetler

Kayserigaz Kayseri Abonelik işlemleri, Kayserigaz Kayseri Fatura Hizmetleri, Kayserigaz Kayseri Acil Durum Hizmetleri, Kayserigaz Kayseri Doğal Gaz Hattı Hizmetleri, Kayserigaz Kayseri Doğal Gaz Proje Hizmetleri