Kombi Nedir? Kombinin Avantajları Nelerdir?

Kombi hakkında hazırladığımız bu makalemizde birden fazla başlık bunulmakta ve tüm detayları ile anlatılmaktadır. Bu makale sonunda ister satıcı olun ister müşteri akıllarda oluşan tüm soruların cevaplarını bulacaksınız. Ayrıca Kombi ve Radyatör yaklaşık maliyet hesaplamaları için buraya, Kombi ve Radyatör kapasite hesabı için buraya tıklayarak hesaplama yapabilirsiniz. Makale başlıkları şu şekilde oluşacak.

Kombi Nedir?

Kombi; ısınma için evlerde, küçük ölçekli işyerlerinde kullandığımız soba, katı ve sıvı yakıtlı kazan gibi evi ısıtan sistemlerin ve şofben, termosifon gibi mutfak ve banyoda bulunan musluklardan aldığımız sıcak su üreten cihazların bir araya toplanmış halidir. Kombi, temiz yakıt kullanarak ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş kapalı alanlara uygun ısıtma cihazlarıdır.

Kombinin avantajları nelerdir?

Kombileri diğer cihazlarla kıyaslama yaptığımız zaman birden fazla avantajı olduğunu görüyoruz. Bunlar;

  • Kombiler kompakt yapısı sayesinde az yer kaplar.
  • Kombiler sessiz çalışır bu yüzden evimizin mutfağına rahatlıkla montaj edebiliriz ve özel bir cihaz odasına ihtiyaç duymayız.
  • Diğer ısıtma cihazları ebatlarından dolayı hem özel bir cihaz odasında olmak zorundalar hem de ürettikleri sıcaklıkları yüzeylerinden dışarıya vererek ısı kaybına neden olurlar. Bu durum asıl ısıtmak istediğimiz alanlara ulaşacak ısının kaybolması ve fazla yakıt tüketimine sebep olmaktadır. Kombiler ise ürettiği ısıdan dışarıya kayıp yaşamazlar ayrıca kullanım alanı içerisinde oldukları için böyle bir durum oluşsa dahi bir sorun teşkil etmez. Kombiler üstün teknolojileri falan bir kenara bıraksak, sadece bu durumdan dolayı dahi daha tasarruflu çalışırlar.
  • Kombileri ihtiyacınız kadar yakar ve kullandığınız kadar bir ödeme yaparsınız.
  • Kombilerin yakıt bitme derdi yoktur dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar yakabilirsiniz.

Kombilerin genel özellikleri nelerdir? Neden yoğuşmalı kombiye geçildi?

Kombilerin genel özelliklerine ve modellerine bakacak olursak günümüz teknolojilerinin ilerlemesi ve Dünya genelinde enerji tasarrufunun öneminin artması ile model tiplerinin azaldığını görüyoruz.

Bacalı Kombiler; Bacalı kombiler atık gazdan kaynaklı sızdırma problemleri olduğu ve maalesef ölümlü vakalara neden oldukları için artık neredeyse kullanılmıyor. Bir çok ildeki Doğal gaz dağıtım firması bacalı kombi montajına izin vermiyor.

Hermetik Kombiler; Hermetik kombiler konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak iki farklı modelde olup artık konvansiyonel cihazların hem üretimi hem de montajı yasaklanmıştır. Yasaklanma sebebi ise çok basit. Fazla yakıt tüketmeleri!

Konvansiyonel kombiler maksimum %92 verim ile çalışmaktadırlar. Doğalgazın yanmak için ihtiyaç duyduğu oksijen ile beraber çalışma sonucu yaklaşık %8 bir verim kaybı yaşanmakta ve Dünya genelinde düşünüldüğü zaman çöpe atılan bir %8 in ne kadar büyük olduğu anlaşılmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de yapılan enerji verimliliği seminerlerinde alternatif enerjiler için çalışmalar yapılmasının yanında mevcut enerjilerin mümkün olan en fazla şekilde tasarruflu kullanımı da görüşülmektedir. Gelişen teknolojiler ve ülkelerin aldıkları kararlar neticesinde aynı işlevi gören ama çok ciddi yakıt tasarrufu sağlayan yoğuşmalı kombilere geçiş yapılmıştır. Konvansiyonel kombilerin üretimi Türkiye’de 2018 sonu itibari ile yasaklanmıştır.

Yoğuşmalı kombilerde aynı yakıtı yakmıyor mu? Yoğuşmalı kombide yanmadan  kaynaklı verim kaybı olmuyor mu? Nasıl oluyor da %109 lara varan bir verim elde ediyor?

Yoğuşmalı kombiler konvansiyonel kombilerle aynı yakıtı kullanıyor ve aynı yanma sistemine sahipler ama farklı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Dünya üzerinde hangi enerji olursa olsun hiçbirinde tükettiğiniz enerjiden daha fazlasını alamazsınız bu imkansızdır. 10 tüketip 11 üretme gibi bir durum söz konusu teknik olarak mümkün değildir. O zaman yoğuşmalı kombiler nasıl oluyor da tükettiği enerjiden daha fazla verim alıyor sorusu hemen akıllara geliyor.

Yoğuşmalı kombilerin yüksek verim elde edebilme sebepleri tükettiği enerjiden değil çalıştıktan sonra ortaya çıkan atık haldeki baca gazı enerjisinden faydalanmalarıdır. Konvansiyonel kombilerde oluşan baca gazı direk dışarıya atılırken yoğuşmalı kombilerde bu yüksek ısıya sahip olan baca gazları özel eşanjörlere yönlendirilerek gazda bulunan ısının tesisat suyuna transferi sağlanır. Yüksek ısıdaki baca gazının ani ısı transferi sonucu sıvı hale almasına yoğuşma denmektedir.

Yoğuşmalı kombilerde sık sorulan soru ise evim küçük az sayıda radyatör kullanılacak bana bir faydası olur mu şeklinde geliyor. Yoğuşmalı kombi teknolojisinde elde edilen verimin fazlalığı dönüş suyunun sıcaklığı ile orantılıdır. Radyatör sayısının veya metrajının az olması yakıt tasarrufu yapmayacağı anlamına gelmez, mutlaka klasik sisteme göre bir tasarruf elde edersiniz. Aynı su sıcaklığında çalıştırılan sistemlerde radyatör sayısının ve metrajının fazla olması ise dönüş suyunun daha soğuk gelmesine ve baca gazındaki ısının daha fazla ısı transferi yapmasını sağlar ve verimi artırır. Düşük metrajlı radyatör kullanılan evlerde ısıtma sıcaklığını düşük ayarlamak yine tasarrufu artıracaktır. Suyun gidişi sıcaklığının 70 derece olması ile 50 derece olması arasında ciddi fark var ve dönüş suyu sıcaklığını da etkilemekte. O yüzden radyatör ebatları ne olursa olsun düşük sıcaklıkta sistemi çalıştırmak dönüş suyu ısısını düşüreceği için her zaman bir avantaj sağlayacaktır. Kombi sıcaklığı kaç olmalıdır sorusunun cevabı ise tasarruflu bir şekilde kullanmak ve ısı konforunu da korumak için en fazla 60 derece olmasıdır.

Kombi markalarının incelenmesi

Yazımızda sırada kombi üreticileri ve modellerinin incelenmesi var. Model incelemeleri çok detaylı olmayıp genel özellikleri anlatılacaktır.

AİRFEL

Yerli sermaye ile kurulan Airfel markası Temmuz 2011 yılında global bir marka olan Daikin tarafından satın alınmıştır.

Airfel Digifel Condense ve Dİgifel Premix olmak üzere iki model üretmektedir. Airfel Digifel Condense modeli 24 kW ve 28 kW seçenekleri sunmakta. Condense modeli çelik eşanjöre sahip olup garanti süresi 3 yıldır.

Airfel Digifel Premix modeli 24 kW, 30 kW ve 38kW seçenekleri sunmakta. Paslanmaz çelik eşanjöre sahip olan model premix ön karışımlı brülör ile tam yanma sağlamakta. Premix modeli %108’e varan yüksek verim vermekte.

Airfel iletişim Daikin Genel Müdürlüğü

Adres : Gülsuyu Mah. Fevzi Çakmak Cad. Burçak Sok. No:20/A 34848

Telefon : 0216 453 27 00 (Pbx)

Telefon : 0850 200 76 00

Telefon : 0850 200 77 00

Faks : 0216 671 06 00-01

BAYMAK

Sektörde 50 yılı aşkın süredir bulunan Baymak öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Baymak kombi modelleri; Idee premix, Duotec premix, Duotec compact premix, Luna avant, Luna avant 24 fx dir.

Idee premix modeli 20/24/30/35 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Duotec premix modeli 22/26/30/39/41 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Duotec compact premix modeli 22/28 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Luna avant modeli 24/29 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Luna avant 24 fx modeli 24 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Baymak iletişim

Orhanlı Beldesi, Orta Mahalle Akdeniz Sokak No:8 Tepeören Mevkii Orhanlı/Tuzla 34959 İSTANBUL

Tel: +90 216 581 65 00 Pbx

Faks: +90 216 304 19 99

Çağrı Merkezi 444 0 235

BOSCH

Birçok sektörden ismin bildiğimiz Bosch markası diğer sektörlerde olduğu gibi ısıtma sektöründe de iddialı.

Bosch kombi modelleri; Condense 2200i W, Condense 7000i W, Condense 2500 W, Condense 2300i W, Condense 2000 W ve Comfort Condense dir.

Condense 2200i W  modeli 24 kW Isıtma ve 25 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Condense 7000i W modeli 24, 30 kW Isıtma ile 28, 35 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Condense 2500 W modeli 24 kW Isıtma ve 24 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Condense 2300i W modeli 24 kW Isıtma ve 28 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Condense 2000 W modeli 24 kW Isıtma ve 24 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Comfort Condense modeli 20kW ve 34kW ısıtma kapasiteli seçenekler sunmakta.

Bosch iletişim

İstanbul Genel Merkez

Aydınevler Mahallesi, İnönü Caddesi, No:20 Küçükyalı Ofis park A Blok 34854 Maltepe İstanbul / Türkiye

Tel.: (0216) 432 08 00

Faks: (0216) 432 09 86

BUDERUS

Bosch bünyesinde bulunan Buderus firması her zaman ürettiği kaliteli ürünlerle ön plana çıkmıştır.

Buderus kombi modelleri; Logamax plus GB022i, Logamax plus GB122i, Logamax plus GB172i, Logamax plus GB062, Logamax plus GB012 ve Logamax plus GB072 dir.

Logamax plus GB022i modeli 24 kW Isıtma ve 26 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Logamax plus GB122i modeli 24 kW Isıtma ve Geniş modülasyon aralığı,

Logamax plus GB172i modeli 24, 30 kW ısıtma ve 28, 35 kW sıcak su kapasite seçenekleri,

Logamax plus GB062 modeli 24 kW Isıtma ve 30 kW Sıcak Su Isıtma Kapasitesi,

Logamax plus GB012 modeli 24 kW Isıtma ve 25 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi,

Logamax plus GB012 modeli 24 kW Isıtma ve 25 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi,

Logamax plus GB072 modeli 24 kW ısıtma ve 30kW sıcak su kapasitesi sunmaktadır.

Buderus iletişim

444 54 74

DEMİRDÖKÜM

Vaillant bünyesinde bulunan Demirdöküm Türkiye’nin ısıtma sektöründe en köklü firmaları arasında yer almaktadır.

Demirdöküm kombi modelleri; Nitromix, Atromix ve Nitron Condese dir.

Nitromix modeli 24/28/35 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Atromix modeli 20/24/28 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Nitron Condense modeli 24 ve 28 kW kapasite seçenekleri sunmakta ve ErP yönetmeliğine göre, XL akış profilinde A sınıfı kullanım suyu verimliliğine sahiptir.

Demirdöküm iletişim

0850 222 1 833

güncelleniyor..

Size en uygun kombi seçimi

En uygun kombi seçiminde birden fazla duruma bakmamız gerekmektedir. Marka ve modelleri incelediğimizde aslında hepsinin son teknoloji ürünler ürettiğini görüyoruz. Hangi markanın satıcısına giderseniz gidin mutlaka ön plana çıkarabilecekleri bir özellik bulunuyor. Seçimimizi yaparken ilk kriter ister istemez bütçe oluyor. Bütçemizi göz ardı edip hepsini alabileceğimizi düşündüğümüz zaman aslında en önemli kriter bulunduğumuz bölgedeki yapılanmanın durumu oluyor. Dünyanın en büyük markası olan üretici firmalar her bölgeye aynı satış ve servis ağını eşit kurmuyor. O yüzden düşündüğümüz marka bulunduğumuz bölgede kaç yetkili satıcı tarafından satılıyor ve kaç yetkili servisi bulunmakta veya merkezi servis sistemi var ise kaç ekip ile bölgemizde hizmet veriyor. Aslında benim gözümde bu ikinci kriter birinci sırada yer almakta çünkü parayı verip en pahalı modeli alsanız dahi ihtiyaç halinde ulaşamadığınız zaman hiçbir anlam ifade etmiyor. Diğer bir kriterimiz ise garanti süresi ve kapsamıdır bu detayları da göz ardı etmemek gerekiyor. Markalar hakkında bölgemizdeki kriterleri belirledikten sonra asıl iş olan markayı marka yapan onu sunan ve montaj hizmetlerini veren firmalara sıra geliyor. Nasıl parayı verdik ama servis ağı yoksa sıkıntı yaşarız diyor isek aynı şekilde uzman firmalar ve mühendisler tarafından montaj edilmeyen ürünlerde bizlere sıkıntı yaratır. Bu konuyu aşağıda detaylı anlatacağım ama kombi seçiminin yanında bizlere ek enerji ve maliyet tasarrufu sağlayacak başka nelere dikkat etmemiz gerekiyor onlara bir göz atalım.

Tasarruf için sadece kombi seçimi yeterli mi?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır olarak verilebilir. Tasarruf için bina yalıtımı gibi unsurlar mutlaka önemli ama bizim konumuz kombi ve teknik ürünler seçimi o yüzden teknik ürünler ile tasarruf üzerinde duracağız. Kombiler ayarladığınız sıcaklığa göre sisteme suyu gönderirler ve dönüş suyu sıcaklığının düşük ya da yüksek olmasına göre çalışmaya devam ederler veya dinlenmeye geçerler. Isıtılan yer aslında istenilen sıcaklığa gelse bile sistem periyodik olarak çalışmaya devam eder. O yüzden asıl tasarrufu ek ürünler ile sağlayacağız.

Bunlar Oda termostatı, Dış hava sensörü ve termostatik vanalardır. Dış hava sensörü genelde kazan daire otomasyonlarında kullanılmakta ve bazı kombilerde sistem kullanılmamakta. Oda termostatı faydasına gelecek olursak yukarıda bahsettiğimiz kombi çalışma prensibine artık suyun gidiş dönüş aralığını değil ortam sıcaklığını göndermesidir. Oda istenilen sıcaklığa geldiğinde kombiyi off konuma getirir ve çalışmasını durdurur bu durumda bizim tasarruf etmemizi sağlar. Oda termostatında dezavantaj olarak görülecek tek durum ise bulunduğu bölgeyi baz alarak çalışma sağlar. Yani bulunduğu oda istenen sıcaklığa gelirse kombiyi durdurur ama diğer odalar istenen sıcaklıkta değilse bile kombi çalışmaz. Termostatik vanada ise durum farklıdır ve kullanılması mutlaka gereklidir. Oda termostatı gibi ısıya duyarlı olup ama her radyatörde takılı olduğu için istenilen sıcaklığa gelen yer radyatör girişini kapatırken diğer kısımlar halen ısıtılmaya devam eder. Termostatik vanalar direk kombiye komut göndermez ve kapatmazlar ama ortamdaki radyatörleri kapatarak gelen suyu direk kombiye gönderirler ve kombiye gelen su sıcak olacağı için kombi çalışmayı durdurur. Oda termostatı ve termostatik vana aynı anda kullanılabilir.

Kombi Markasını Seçtim.  Peki Nereden Almalıyım?

Kombi seçim kriterlerini anlatırken kısaca bahsettiğimiz kimden almalıyım sorusunun cevabına gelelim. Kombiler doğalgazla çalıştığı için aslında sadece yetkili firmalar tarafından satılması ve takılması gerekirken her yerde bulunabilmekte ve tesisat işlerinden anlayan herkes tarafından takılabilmekte. Açıkçası bu durum doğru değil ama önünde yasal bir engelde bulunmuyor. Herkes satabiliyor herkes takabiliyor ama herkes gaz açma işlemlerini yapamıyor. Yetkili firmaların elinde böyle önemli bir koz olmasına rağmen piyasa şartları ve rekabetten maalesef esnek davrana biliyorlar.  Peki biz alıcılar için bu durum önemli mi sorusunun cevabı, çok önemli. Her hangi birine montajı yaptırabiliriz ama sistem bir bütün olarak çalıştığı için oluşabilecek aksaklıklarda tek ve yetkili bir yer ile muhatap olmak çok önemli. Kombiyi alırken dikkat edeceğimiz en önemli unsur yetkili bir firmanın olması. Yetkili firmadan alacağım ama onun bize hizmeti ne seviyede olur? Her yetkili firma aynı hizmeti veriyor mu? Yetkili firmalar arasında da yine hizmet farklılıkları bulunmakta ve bazen satış sonrası hizmet kalitesi düşük olan firmalar bulunmakta ama gaz dağıtım kuruluşuna bağlı oldukları için ihtar almamak adına hizmeti vermek zorundalar. İlk unsur olan yetkili firmadan almayı hallettiğimize göre alacağımız firmanın kriterlerini nasıl belirleyeceğimize gelelim. Tüm firmalar en iyi biziz diyecekler bunu nasıl belirleyeceğiz? Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Yetkili firmalar adı üzerinde olduğu gibi gaz dağıtım kurumlarından yetki alan, projeleri onaylatan ve gaz açma işlemlerini yapan firmalardır. Bu yüzden hangi firmanın müşterileri ile sorun yaşadığını ya da müşterilerine titiz hizmet verdiğini en iyi bilen yerler gaz dağıtım firmaları olmaktadır. Müşteriler memnuniyet ve şikayetlerini genelde gaz dağıtım firması personelleri ile paylaşırlar. Gaz dağıtım kurumuna bunu nasıl soracağız? Gaz dağıtım firmasına en iyi firma hangisi derseniz muhtemelen bir cevap alamazsınız ve tek bir firma bilgisi almakta yine çok yanlış olacaktır. Gaz dağıtım firmaları yetkili firma listelerini zaten paylaşıyoruz cevabı verebilirler o yüzden birden fazla seçenekli firma ismi talep edebilirsiniz. Bu talebinizde en çok proje gönderen, projelerde sıkıntılı olarak geri dönüşü az olan ve sizleri de minimum seviyede yoran 5 firma bilgisi paylaşır mısınız diyebilirsiniz. Ciddi paralar harcayacağınız kombi ve tesisat işleri için sık  eleyip ince dokumak ve doğru firmaları bulmak hakkınız ve bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıda tüm Türkiye’de gaz dağıtımı yapan dağıtım şirketlerinin bilgilerini paylaşıyorum.

Türkiye’de Bulunan Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri İllere Göre Listesi

ADANA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bulvarı No:45/A ÇUKUROVA /ADANA

Tel : 444 4 187

Faks: 0 322 341 44 42

ADIYAMAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercangaz Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Akmercangaz Doğalgaz Dağ. San. ve Tic. A.Ş Yeni Sanayi Mah. 2896 Sokak No:3 ADIYAMAN

Tel: +90(416) 225 31 19-40

Faks: +90(416) 225 27 31

AFYON Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Afyon Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Osmangazi Mh. Cahar Dudayev Cd. No:2B AFYONKARAHİSAR

Tel : 444 4 187

Faks: 0 272 213 67 56

AĞRI Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Ağrı Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Abide mah. Yaşar Kemal Cad. Alpaslan Apt. No:172/E AĞRI Merkez

Tel : 444 4 187

AKSARAY Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Aksaray Gaz Dağıtım A.Ş

Hacı Hasanlı Mah. Gündoğdu Cad. No:26 AKSARAY

444 8 429

0 382 213 96 60

AMASYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Tokat Amasya Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Hacılar Meydanı Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Gün Apartmanı 32/A – AMASYA

Tel : 444 4 187

Faks: 0358 212 85 87

ANKARA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad. No:13/A-B   Çukurambar/ANKARA

Çağrı Merkezi: 0850 222 6 429(GAZ)

Acil: 187

Faks: (0312)230 81 09

Mail bilgileri: bilgiedinme@baskentdogalgaz.com.tr

ANTALYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Antalya Gaz Dağıtım A.Ş

Şirinyalı Mah. 1507 Sok. No: 19 Muratpaşa / ANTALYA

444 8 429

0 242 317 13 02

ARDAHAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kargaz Kars Ardahan Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Karagöl Mahallesi, Serhat Sk. No:25, 75000 Merkez/Ardahan

Çağrı Merkezi : 0850 480 2 187

Faks: 0474 223 1 187

E-Posta: info@kargazdagitim.com.tr

ARTVİN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Artvin Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Çarşı Mah. İnönü Cad. No:12 Artvin

Tel:  0466 212 5 187

AYDIN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Aydın Gaz Dağıtım A.Ş

Adnan Menderes Mah. Enver Paşa Bulvarı No:1/1 Efeler / AYDIN

444 8 429

Faks: 0 256 218 02 61

BALIKESİR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Atatürk Mh. Bandırma Cd. No:109/A – 109/B BALIKESİR

Tel : 444 4 187

Faks: 0 266 244 12 52

BARTIN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Batıkar Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Kemerköprü Mah. Arka Sok. No:56/B Merkez-BARTIN

Tel: +90(378) 222 00 40-41

Faks: +90(378) 222 00 42

BATMAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Siirt Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Belde Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı Novapark Sitesi C Blok No:85 (Müftülük Karşısı) Merkez / BATMAN

Tel : 444 4 187

Faks: 0488 221 14 04

BAYBURT Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gümüşhane Bayburt Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Zahit Mahallesi Sahil Yolu Sokak No:3 Merkez – BAYBURT

Tel : 444 4 187

Faks: 0 458 212 12 69

BİLECİK Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Bahçelievler Mh. Eskişehir – İstanbul Asfaltı No:5 Yakamoz Sitesi A Blok MERKEZ/BİLECİK

Tel : 444 4 187

Faks: 0228 212 14 15

E-Posta: info@bilecikgaz.com.tr

BİNGÖL Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres : Şehit Mustafa Gündoğdu Mah. Şehit Mustafa Gündoğdu Cad. Camukan Apt. No:25/B  MERKEZ/BİNGÖL

Tel : 0426 216 08 88 – 0436 216 07 77

Fax : 0426 216 06 66

Mail: info@dogugaz.com.tr

Acil:187

BİTLİS Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres : Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı Huzur Apt. B Blok Zemin Kat No:5

Tel: 0434 246 84 94

Mail: info@dogugaz.com.tr

Acil:187

BOLU Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Bilecik Bolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Sağlık Mahallesi M.Zekai Konropa Bulvarı Öztoprak Apartmanı 41/A BOLU

Tel : 444 4 187

Faks: 0374 212 20 06

E-Posta: info@bilecikgaz.com.tr

BURDUR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Torosgaz Isparta Burdur Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres: Burç Mah. İstasyon Cad. No: 29 Merkez / BURDUR

Tel: 0 248 233 39 44

BURSA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

BURSAGAZ Bursa Şehir içi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Adres: Bağlarbaşı Mah.1.Bakım Sok. No:2 (Esentepe Kavşağı)

Osmangazi/BURSA

Tel: 444 11 33

Faks: +90 224 2436010

E-posta: iletisim@bursagaz.com

E-posta: iletisim@bursagaz.com

ÇANAKKALE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş

İsmetpaşa Mah. Troya Cd. No:140/1 – ÇANAKKALE

Tel : 444 4 187

Faks: 0 286 214 08 20

ÇANKIRI Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kargaz Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Cumhuriyet Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:24 ÇANKIRI

Tel : 444 0 187

Fax : +90 376 212 01 00

E-posta: kargaz@kargaz.com.tr

ÇORUM Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Çorum Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Hürriyet Meydanı No:2 – ÇORUM

Tel : 444 0 187

Fax : +90 364 224 66 77

E-posta: bilgi@corumgaz.com.tr

DENİZLİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş

Karşıyaka Mah. Ankara Bulvarı No:134 DENİZLİ

Tel : 444 8 429

Fax : 0 258 261 56 00

DİYARBAKIR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Diyarbakır Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Peyas Mahallesi, Urfa Yolu Bulvarı Altın Şehir Plazaları, F Blok No:160, Kayapınar

Tel : 444 0 578

E-posta: diyargaz@diyargaz.com.tr

DÜZCE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Cedidiye Mahallesi Şehit Yalçın Güzeler Sokak B Blok No: 5/1 Düzce

Tel : 444 4 187

Faks: 0 380 514 11 66

EDİRNE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres: Abdurrahman Mahallesi Şahin Sokak Yaşar Atlı Plaza No:6 – EDİRNE

Telefon: +90 284 236 39 00

Faks: +90 284 236 39 11

ELAZIĞ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Elazığ Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Ataşehir Mahallesi Hacı Sadettin Efendi Bulvarı No:77 A Elazığ / TÜRKİYE

Tel : 444 4 187

Faks: 0 424 247 82 87

ERZİNCAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş

Atatürk Mah. Nerim Tonbul Cad. No:27 ERZİNCAN

Tel : 444 8 429

Faks: 0 446 224 40 46

ERZURUM Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Palen Enerji Doğal Gaz Dağıtım End. ve Ticaret A.Ş

Tel : 0 442 235 55 15

E-posta: palmet@palmet.com

ESKİŞEHİR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Esgaz Eskişehir Şehir içi Doğal Gaz Dağıtım Ticaret ve Taah. A.Ş

Hoşnudiye mah. İsmet İnönü-1 Caddesi No:131 Eskişehir

Telefon: (0222) 330 00 00

Faks: (0222) 320 48 58

E-posta: info@esgaz.com.tr

GAZİANTEP Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres:       İncilipınar Mh. Yunuslar İş Merkezi 3 Nolu Cd. No:37-38/5 Şehitkamil – GAZİANTEP

Telefon:    +90 342 211 87 00

Faks:         +90 342 211 87 01

GİRESUN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Çıtlakkale Mah. İnönü Cad. No:169/B Merkez/Giresun

Tel : 444 4 187

Faks: 0454 215 25 00

GÜMÜŞHANE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gümüşhane Bayburt Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Hasanbey Mah. Cumhuriyet Cad. No: 85 A/B MERKEZ – GÜMÜŞHANE

Tel : 444 4 187

Faks: 0 456 213 71 50

HAKKARİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Hakkari-Şırnak Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Bulak Mah. Cumhuriyet Cad. No : 11 Merkez / Hakkari

TEL: 0438 202 00 01

HATAY Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Numune Mah. İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. Yonca Pek apt. No:99/A İSKENDERUN

Tel : 444 4 187

Faks: 0 322 341 44 42

IĞDIR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Serhat Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Adres  : Cumhuriyet Mah. Millet Cad. No:52/A IĞDIR

Telefon: 0(850) 480 3 187

ISPARTA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Torosgaz Isparta Burdur Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres: Gazi Kemal Mah. 1316 Sok. No: 11/13 Merkez / ISPARTA

Tel: 0 246 223 73 00

İSTANBUL Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

İgdaş İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş

Kazım Karabekir Cad No:4 34060 Alibeyköy/İSTANBUL 

Telefon: +90 212 499 11 11  

Faks: +90 212 499 11 66

Bahçeşehir Gaz Dağıtım A.Ş

Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Demre Çayı Çıkmazı No:4A P.K.34488 Başakşehir / İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 669 0003 / pbx

E-posta: info@bahcesehirgaz.com.tr

İZMİR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

İzmir Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş

Adres : 2821 Sokak No:94/F Halkapınar – İZMİR

Telefon : 0850 222 33 35 – ÇAĞRI MERKEZİ (Talep, öneri ve şikayetlerin iletişimi için)

Telefon : 0232 449 39 39 – SANTRAL (Dahili iç iletişim için)

Faks : 0232 449 50 50

E-mail : info@izmirgaz.com.tr

KEP E-mail : izmirgaz@hs03.kep.tr

KAHRAMANMARAŞ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Arsan Maraş Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Haydar Bey Mah. Hanifi Mahçiçek Bulvarı Başköşe Apt.

Telefon :+90 (344) 216 10 10

E-mail : armadas@armadas.com.tr

KARABÜK Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kargaz Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Hürriyet Mh. Zonguldak Cd. Tüccarlar Koop. Kat:3 No:226 Merkez – KARABÜK

Tel : 444 0 187

Fax : +90 370 415 72 37

E-mail : kargaz@kargaz.com.tr

KARAMAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Karaman Gaz Dağıtım A.Ş

Kirişçi Mah. Kemal Kaynaş Cad. No:4 KARAMAN

Tel : 444 84 29

Fax :0 338 214 55 20

KARS Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kargaz Kars Ardahan Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Adres: Ortakapı Mah. Şehit Yusufbey Cad. No:27 36000 Merkez/KARS

Çağrı Merkezi: 0850 480 2 187

Faks: 0474 223 1 187

E-Posta: info@kargazdagitim.com.tr

KASTAMONU Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kargaz Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Cebrail Mh. İhsan Ozanoğlu Sk. No:4 Merkez – KASTAMONU

Tel: 444 0 187

Faks: +90 366 212 98 95

E-Posta : kargaz@kargaz.com.tr

KAYSERİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kayserigaz Kayseri Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Yeni Mahalle, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı,5. Cadde No:61 Kocasinan / Kayseri

Çözüm Noktası / Müşteri Hizmetleri: 444 5 429

Santral: 0 352 207 20 00

Faks: 0 352 207 20 05

E-Posta: bilgi@kayserigaz.com.tr

KIRIKKALE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kırgaz Kırıkkale-Kırşehir Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama ve Tic. A.Ş

Kurtuluş Mahallesi, Ahılı  Caddesi No. 3  KIRIKKALE

Tel: 0 318 224 06 46 – 0318 224 73 06 – 0318 218 61 61

Faks: 0 318 225 49 43

E-Posta: kirgaz@kirgaz.com.tr

KIRKLARELİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres: Kurtuluş Mahallesi İstasyon Caddesi No: 37 Lüleburgaz – KIRKLARELİ

Telefon: +90 288 415 48 88

Faks: +90 288 415 56 00

E-Posta: trakya@gazdas.com

KIRŞEHİR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Kırgaz Kırıkkale-Kırşehir Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama ve Tic. A.Ş

ADRES : Medrese Mah. 91 Sk. No. 6/A 40200 KIRŞEHİR

Tel: 0 386 212 84 84 – 0386 213 88 65 – 0386 212 80 59

Faks: 0 386 212 80 49

E-Posta: kirgaz@kirgaz.com.tr

KİLİS Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş GAZDAŞ Kilis İşletme Müdürlüğü

Adres: Şehitsakıp Mah. Zekeriya Korkmaz Bulvarı No: 246 KİLİS

Telefon: +90 348 814 60 06

Faks: +90 348 814 60 08

KOCAELİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

İzmit Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karaca Sokak No:58 ( Doğu Kışla Parkı çaprazı)

Telefon: 444 33 41

KONYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Ereğli Gaz Dağıtım A.Ş

Musalla Bağları Mah. Nalçacı Cad. No:110 Selçuklu / KONYA

Telefon: 444 8 429

Faks: 0 332 235 10 33

KÜTAHYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Çinigaz Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Ali Paşa Mahallesi Belediye Sokak No: 15, Kütahya

Telefon (Hat 1): 0(274) 226 05 05

Telefon (Hat 2): 0(274) 224 94 02

GSM: 0(533) 411 30 44

Faks: 0(274) 216 14 43

E-Posta: cinigaz@cinigaz.com.tr

MALATYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Malatya Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Niyazi Mısri Cad. Ünal İş Merkezi MALATYA

Tel : 444 4 187

Faks: 0 422 323 59 59

MANİSA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Manisa Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Hafsa Sultan mahallesi Mimar Sinan Bulvarı No:182/B Yunusemre/Manisa

Tel : 444 4 187

Faks: 0 236 231 19 97

MARDİN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Mardin Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Yalım Mahallesi, 13 Mart Caddesi, No:30, Devran Apartmanı Zemin Kat, Artuklu / MARDİN

Tel: +90(482) 212 38 00-05

Faks: +90(482) 213 38 00

MERSİN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Menteş Mah. Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı Cadde Özdiker Sit. B Blok No:586 BA Yenişehir/Mersin

Tel: 444 4 187

Faks: 0 322 341 44 42

MUĞLA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Muğla Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Emirbeyazıt Mah. 39.Sk. No:5/a Menteşe Muğla

Tel: +90(252) 212 20 32/ 212 20 33

Faks: +90(252) 212 20 31

MUŞ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Doğugaz Bitlis Bingöl Muş Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres : Yeşilyurt Mahallesi İstasyon Caddesi S.S Dicle Yapı Sitesi A Blok No:36-36A/B101 MERKEZ / MUŞ

Tel: 0436 213 08 88 – 0436 213 07 77

Faks: 0436 213 06 66

E-Posta: info@dogugaz.com.tr

Acil:187

NEVŞEHİR Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş

15 Temmuz Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:100/Z01-Z02 NEVŞEHİR

Tel: 444 8 429

Faks: 0 384 213 22 55

NİĞDE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş

Ahmetpınarı Mah. Atatürk Bulvarı C Blok Merkez / NİĞDE

Tel: 444 8 429

Faks: 0 388 213 10 01

ORDU Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Karşıyaka Mh. Atatürk Bulvarı No: 382/A ALTINORDU/ORDU

Tel: 444 4 187

Faks: 0452 233 20 09

OSMANİYE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Gaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Alibeyli Mah. Akyar Cad. Ozan Apt. No:178 OSMANİYE

Tel : 444 4 187

Faks: 0 322 341 44 42

RİZE Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Trabzon Rize Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Gülbahar Mah. Atatürk Cad. Şehit Oktay Türüt Sok. No:1/A RİZE

Tel : 444 4 187

Faks: 0464 214 16 04

SAKARYA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Agdaş Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş

Şeker Mah. Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı No:8 Adapazarı/SAKARYA

 TeL:0 (264) 888 2 888 – pbx

 Faks: 0 (264) 274 09 38 

SAMSUN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Samgaz Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Esenevler, İsmet İnönü Blv. No:14, Atakum/Samsun

Telefon: 444 11 87

Faks: +90.362.256 33 99

E-Posta: info@samgaz.com.tr

SİİRT Doğalgaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Siirt Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Yeni Mahalle Turan Beyazıt Caddesi, Elit Plus Sitesi No:1 Merkez/Siirt

Tel : 444 4 187

SİNOP Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Sinop Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Gelincik Mah. Gelincik Yolu Cad. No:8/A Merkez SİNOP

Tel: +90(368) 260 01 87-94-95

Faks: +90(368) 260 01 96

SİVAS Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Pulur Mahallesi, Reşit Akif Paşa Sokak, No:5A SİVAS/MERKEZ

Tel: 444 4 187

Faks: 0346 211 59 62

ŞANLIURFA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Akpıyar Mahallesi Balıkayağı Bulvarı Ahos İnşaat No:11 A Karaköprü/Şanlıurfa

Tel: 444 4 187

Faks: 0414 313 60 30

ŞIRNAK Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Hakkari-Şırnak Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Yeni Mah. Cizre Cad. No: 217 Mehmet Emin ACAR Kampüsü, PTT altı, Merkez / ŞIRNAK

Tel: 0486 216 22 21

TEKİRDAĞ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Tekirdağ İşletme Müdürlüğü

Adres: 100.Yıl Mah. Lider Sokak No: 8/1D TEKİRDAĞ

Telefon: +90 282 264 24 60

Faks: +90 282 264 24 61

Çorlu Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Hürriyet Mah. Erim Sok. Kılıçoğlu Danış Vizyon Konutları No:1 Dük.D-1 C-9

Tel:+90 (282) 654 94 95

E posta: cordas@cordas.com.tr

TOKAT Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Tokat Amasya Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Yeni Mahallesi Gültekin Topçam Sokak B Apt. No:6 B Merkez Tokat

Tel: 444 4 187

Faks: 0356 213 03 48

TRABZON Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Trabzon Rize Doğalgaz Dağıtım A.Ş

İnönü Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı No:186 Ortahisar/TRABZON

Tel: 444 4 187

Faks: 0462 224 0 187

TUNCELİ Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Tunceli Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Atatürk mahallesi 55. Sokak No:4/1 Orhan Veli Yıldırım Apartmanı Merkez/Tunceli

Tel: + 90 (428) 502 00 01

Faks: + 90 (428) 502 00 02

UŞAK Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Udaş Uşak Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Adres : Orhan Dengiz Bulvarı no:248, 64200 UŞAK

Çağrı Merkezi: 0850 480 83 27

Telefon: +90276 224 64 74

Faks: +902762246494

E-posta : info@udas.com.tr

VAN Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Aksa Van Doğalgaz Dağıtım A.Ş

Halilağa Mah. İpekyolu Bulvarı Ömeroğulları Plaza No: 40/1 İpekyolu / VAN

Tel: 444 4 187

Faks: 0432 216 20 26

YALOVA Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Arsan Marmara Doğal Gaz Dağıtım A.Ş

Kazım Karabekir Mah. ALİ Şener Cad. 5/1 YALOVA

Tel: +90 (226) 814 01 01

E Posta: armagaz@armagaz.com.tr

YOZGAT Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Sürmeli Doğal Gaz Dağıtım San.Tic. A.Ş

Medrese mh. Meydan Yeri, Vakıf iş hanı Kat:3 Merkez – YOZGAT

Tel: 444 0 187

Faks: +90 354 212 56 40

E Posta: info@surmeligaz.com.tr

ZONGULDAK Doğal Gaz Dağıtım Firması Bilgileri

Akmercan Batıkar Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Karaelmas Mah. Mustafa Aşçı Cad. No:12/3 Merkez ZONGULDAK

Tel: +90(372) 250 08 88-89

Faks: +90(372) 250 08 90

Mekanik Başkan

Mekanik Başkan

20 yılı aşkın süredir bulunduğum mekanik tesisat sektörü hakkında önemli bilgileri topluyor, derliyor ve sizlerle paylaşıyorum. Online hesaplamalar ile seçimleri pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorumlar

avatar
  Abone ol  
Bildir
error: Kapalı